Korzyści z izolacji akustycznej ogrodzenia


Korzyści z izolacji akustycznej ogrodzenia

panele-akustyczne-cena

panele-akustyczne-castorama


Niezależnie od tego, czy próbujesz zmniejszyć dźwięk docierający do Twojego domu, czy planujesz zainstalować nowe ogrodzenie, musisz rozważyć izolację akustyczną ogrodzenia. Oprócz zapewnienia Ci bariery dźwiękowej, dodaje również absorpcję. Oznacza to, że bariera będzie pochłaniać więcej dźwięku niż wcześniej istniejące materiały. To pomoże Ci zablokować więcej hałasu niż można, gdy używasz standardowego ogrodzenia akustycznego.

Umieść swoją barierę dźwiękową jak najbliżej źródła hałasu

Wybór najlepszej lokalizacji dla bariery dźwiękowej będzie miał wpływ na ilość redukcji hałasu, która jest możliwa. Najbardziej skuteczne lokalizacje to te, które są między 200 a 300 stóp w długości od źródła hałasu. Ponadto, bariera powinna być tak wysoka, jak to możliwe, aby zmniejszyć ilość hałasu, który jest przekazywany.

Drzewa stanowią naturalną barierę dźwiękową. Pochłaniają one hałas o wysokiej częstotliwości i zmniejszają jego poziom. Drzewa z dużą ilością gałęzi są najlepsze do pochłaniania hałasu. Jednak drzewa wymagają regularnej pielęgnacji, aby pozostały skuteczne. Muszą być również usytuowane w pobliżu źródła hałasu.

Bariera zmniejsza hałas poprzez przerwanie prostej ścieżki pomiędzy źródłem hałasu a odbiornikiem. Skutkuje to redukcją hałasu o 0,5 dB na każdą stopę bariery. Jednakże redukcja hałasu będzie się zmniejszać wraz z odległością. Aby określić wielkość możliwej redukcji hałasu, należy wykonać pomiary zarówno przy źródle, jak i odbiorniku.

Bariera może być wykonana z betonu lub ziemi. Zazwyczaj stosuje się ściany betonowe, ale można również użyć bloków murarskich. Większość betonowych ścian ma wysokość od 12 do 15 stóp, natomiast bloki murowane mają wysokość od 6 do 20 stóp.

Inne drzewa mogą być wykorzystane jako bariera dźwiękowa. Można stosować żywopłoty, ale wymagają one więcej zabiegów pielęgnacyjnych. Ich wzrost również wymaga czasu. Ogrodzenie wykonane z betonu lub ziemi jest najlepszym rozwiązaniem, jeśli nie ma dostępu do drogi. Zalecane jest ogrodzenie o wysokości co najmniej 8 stóp.

Bariera może być również stosowana na jezdni. Ściana dźwiękowa jest wykonana ze specjalnych materiałów pochłaniających. Rozprasza ona dźwięk zamiast go odbijać. Ta technika może być bardziej skuteczna w redukcji hałasu na autostradzie.

Bariery przeciwhałasowe mogą być stosowane do blokowania hałasu komunikacyjnego, ale nie są one zaprojektowane tak, aby zatrzymać cały hałas. Z tego powodu nie są one tak skuteczne w porównaniu z redukcją hałasu poprzez połączenie ekranowania i absorpcji. Bariera może jednak nadal być uznawana za zbyt głośną.

Dodaj absorpcję

Dodanie absorpcji do ogrodzenia akustycznego może zrobić ogromną różnicę w ogólnej liczbie dB. Istnieje wiele opcji do wyboru. Jeśli szukasz taniego i łatwego w utrzymaniu rozwiązania, nie szukaj dalej niż winyl obciążony masą. Jest to również doskonały wybór do użytku zewnętrznego. Jego najbardziej godną uwagi cechą jest to, że jest gruby i wytrzymały, więc poradzi sobie z ciężarem Twoich zwierząt domowych i dzieci bez obawy, że się spocą.

Podczas gdy nazwa ain likely to be found in your wallet, adding a mass loaded vinyl acoustic fence is a worth investment. W rezultacie Twoje podwórko będzie dyskretną oazą ciszy. Jest to również świetny dodatek do przyjaznego dla psów patio lub balkonu. Najlepszy czas na zainstalowanie nowego ogrodzenia jest po zmroku. Oznacza to, że Twoi sąsiedzi będą mogli cieszyć się spokojną nocą bez zwykłego dźwięku zatrzaskiwanych drzwi.

Aby dowiedzieć się, który produkt jest najlepszy dla Ciebie, należy skontaktować się z lokalnym konsultantem ds. akustyki. Najlepszy wybór jest zwykle określany przez wielkość nieruchomości i częstotliwość hałasu. Jeśli masz duży obszar do pokrycia, rozważ wynajęcie skauta, który wyjdzie i przeprowadzi bezpłatną inspekcję akustyczną. Wspomniany wcześniej konsultant akustyczny może również doradzić Ci, które materiały są najlepsze dla Twoich potrzeb. Możesz również rozważyć zainstalowanie membrany bariery akustycznej. Są one zazwyczaj dostarczane w rolkach, co sprawia, że instalacja jest bardzo prosta.

Masowo ładowany winylowy płot akustyczny może być zaskakująco opłacalnym rozwiązaniem problemów z hałasem. Koszt nie jest dużo więcej niż nowy płot i zostaniesz nagrodzony spokojem umysłu, który pochodzi z dodatkową korzyścią zwiększonego bezpieczeństwa. To mądry wybór dla każdego, kto jest właścicielem domu lub mieszkania.

Blokują więcej hałasu niż materiały istniejące wcześniej

Stosowanie izolacji akustycznej ogrodzenia jest niedrogim sposobem na kontrolowanie ilości hałasu, który dociera do domu. Produkty te mogą pomóc w zapobieganiu hałasowi przechodzącemu przez okna i drzwi, a także mogą blokować hałas drogowy.

Produkty te są dostępne w rolkach, które są sprzedawane przez stopę kwadratową. Mogą one być również zszyte do ramy ogrodzenia, aby wypełnić luki. Jeśli ogrodzenie jest wykonane z materiału drewnianego, może być traktowane z materiałów absorpcyjnych w celu poprawy efektu blokowania dźwięku.

Inną opcją jest użycie masowo ładowanej bariery winylowej. Bariery te są wykonane z małych cząstek metalu i są zazwyczaj samoprzylepne. Można je zainstalować podczas lub po wzniesieniu ogrodzenia. Mogą być bardzo niedrogim sposobem na poprawę skuteczności blokowania dźwięku w ogrodzeniu akustycznym.

Wysokość ogrodzenia jest ważna dla zmniejszenia hałasu. Wyższe ogrodzenia są lepsze w blokowaniu hałasu drogowego. Jednak ważne jest również, aby upewnić się, że ogrodzenie jest wystarczająco wysokie, aby przerwać linię wzroku ze źródłem hałasu. Na przykład, jeśli ogrodzenie ma osiem stóp wysokości, uzyskasz około pięciodecybelową redukcję.

Jeśli twój płot jest wykonany z cegły, możesz nie potrzebować używać materiału wygłuszającego. Jednakże, jeśli twój płot jest wykonany z betonu lub stali, możesz chcieć rozważyć leczenie barierowe.

Jeśli potrzebujesz izolacji dźwiękowej dla ogrodzenia akustycznego, możesz użyć masowo ładowanego winylu, aby wypełnić luki. Możesz przymocować ten materiał do ramy ogrodzenia za pomocą opasek zaciskowych i przelotek. Można również użyć go nad płytami sufitu spadowego, aby zablokować więcej hałasu.

Inne możliwości to zastosowanie dźwiękoszczelnej wkładki okiennej lub dźwiękoszczelnej wkładki drzwiowej. Można je zainstalować wewnątrz domu lub na podwórku. Możesz również rozważyć stworzenie krajobrazu wokół swojego ogrodzenia, aby zablokować dźwięki drogowe. Rośliny mogą pomóc w pochłonięciu hałasu, a także mogą szeleścić na wietrze, aby zamaskować hałas drogowy.

Jeśli nie chcesz używać masowo obciążonego winylu, możesz również użyć Quiet Quilt Acoustic Blanket. Ten produkt ma zewnętrznie oceniony rzep i szyte okładziny winylowe, aby zmniejszyć ilość dźwięku, który dociera przez twoje ogrodzenie.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.pl – ogrodzenia akustyczne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]