Czy bariera akustyczna jest dla Ciebie?


Czy bariera akustyczna jest dla Ciebie?

ekrany-akustyczne-cena

panele-akustyczne-poznan


Czy szukasz sposobu, aby zmniejszyć hałas ruchu w biurze lub domu, lub zablokować szkodliwe dźwięki, możesz zastanawiać się, czy bariera akustyczna ogrodzenia jest właśnie dla Ciebie. W tym artykule przyjrzymy się zaletom korzystania z nich i dlaczego może to być dobra opcja dla Ciebie.

Zmniejszenie hałasu komunikacyjnego

W ciągu ostatnich kilku lat rząd duński podjął działania mające na celu ograniczenie hałasu w ruchu drogowym. Obejmują one promocję opon o niskim poziomie hałasu, aktualizację narzędzi do planowania przestrzennego oraz dostarczanie wiedzy gminom.

Ponadto rząd duński wydał nową politykę zrównoważonego transportu, która obejmuje rozszerzenie działań na rzecz zmniejszenia hałasu. Wysiłki te obejmują promocję technik redukcji hałasu, takich jak lepsza izolacja budynków przed hałasem. Ponadto w 2009 roku na redukcję hałasu przeznaczono ponad 400 mln DKK, przy czym około 65% tych środków przeznaczono na redukcję hałasu z dróg krajowych.

Od 1992 roku Duńska Dyrekcja Dróg wydała około 20 milionów DKK rocznie na redukcję hałasu. Jednak mimo tych wysiłków liczba mieszkań narażonych na hałas drogowy przekraczający wytyczne nie zmniejszyła się.

Rząd duński wydał Zieloną Politykę Transportową, w której przeznacza 400 mln DKK na redukcję hałasu. Nowa polityka obejmuje rozszerzenie działań na rzecz redukcji hałasu, jak również bardziej rygorystyczne wymogi UE dotyczące hałasu. Wysiłki mające na celu zmniejszenie hałasu pochodzącego z kolei zostaną również uwzględnione w tej polityce.

Duńska Narodowa Strategia w sprawie Hałasu Drogowego koncentruje się na pomocy obywatelom w poprawie izolacji akustycznej oraz na ograniczaniu hałasu pochodzącego z nowych dróg państwowych. Strategia obejmuje 10 inicjatyw rządowych. Wśród tych inicjatyw jest nowa wytyczna dotycząca ochrony nowych inwestycji przed hałasem. Wytyczne te wprowadzają również nowe metody ograniczania hałasu drogowego i wskazują na możliwość spójnego podejścia do kwestii hałasu i planowania.

Ponadto rząd duński wprowadził nowe środki mające na celu zmniejszenie hałasu powodowanego przez koleje. Obejmują one oznakowanie opon i bardziej rygorystyczne wymogi dotyczące hałasu dla pojazdów. Rząd promuje również opony o niskim poziomie hałasu, które mogą zmniejszyć hałas pięciokrotnie.

Jednym ze sposobów ograniczenia hałasu wytwarzanego przez ruch drogowy jest zastosowanie barier. Bariery te są powszechnie stosowane w projektowaniu autostrad i mogą zmniejszyć hałas nawet o piętnaście dBA. Są one wykonane z przezroczystego akrylu lub arkuszy poliwęglanu, i są zaprojektowane tak, aby spełnić najsurowsze kryteria norm europejskich. Są one dostępne w szerokim zakresie grubości, kolorów i długości.

Redukuje hałas w „strefie cienia”.

Uzyskanie dużej dawki redukcji hałasu to nie lada wyczyn. Istnieje wiele technik, aby to osiągnąć, począwszy od awaryjnych rozporządzeń COVID-19 dotyczących hałasu, poprzez instalację barier dźwiękochłonnych, aż po postawienie naturalnej osłony. Nie ma jednak drogi na skróty, aby osiągnąć wartościową redukcję poziomu dźwięku. Jedynym sposobem na to jest dokonanie najlepszego wyboru.

Najbardziej skutecznym i efektywnym sposobem redukcji hałasu jest budowa bariery akustycznej. Urządzenie to ma zwykle kilka metrów wysokości i może zapewnić redukcję hałasu o 10 dB(A) lub więcej. Zazwyczaj jest ona wznoszona w kształcie litery T, ale prosta bariera w kształcie kwadratu lub prostokąta również spełni swoją rolę.

Na rynku istnieje kilka rodzajów ekranów akustycznych, w tym ekrany akustyczne, panele dźwiękochłonne i produkowane osłony. Są one wykorzystywane do blokowania dźwięków pochodzących z pojazdów, procesów przemysłowych, a nawet zwierząt domowych. W zależności od konfiguracji, mogą one być całkiem skuteczne w utrzymywaniu dźwięku z odbijania się wokół domu lub biura. W zależności od konstrukcji, redukcję hałasu można osiągnąć poprzez zastosowanie wielu warstw materiałów. Mogą one obejmować materiały miękkie, takie jak pianka, włókno szklane i poliuretan, a także materiały twarde, takie jak stal i aluminium. Niektóre ekrany akustyczne mogą być nawet wyposażone w izolację akustyczną w celu wytłumienia dźwięku w pierwszej kolejności.

Najbardziej skuteczna redukcja hałasu wynika z zaprojektowania bariery w taki sposób, aby załamywała fale dźwiękowe na mniejszym obszarze. Tworzy to strefę cienia, w której hałas jest przekierowywany do, a tym samym odbijany od nieekranowanej części domu lub biura. Najlepsze jest to, że ten rodzaj bariery jest często niedrogi w budowie i łatwy w instalacji. Ponadto materiał może być modyfikowany w celu dostosowania go do warunków otoczenia, więc redukcja hałasu nie jest uniwersalną propozycją. Najlepszym sposobem na zaprojektowanie bariery przeciwhałasowej jest zidentyfikowanie źródła hałasu, określenie najlepszej lokalizacji dla bariery, a następnie wybranie projektu bariery, który zoptymalizuje uzyskaną akustykę.

Blokuje szkodliwe dźwięki

Umieszczenie bariery akustycznej ogrodzenia może być najmądrzejszą rzeczą, jaką robisz dla swojego domu, biura lub szkoły. Po pierwsze, blokuje hałas od hałaśliwego sąsiada. Dla innego, będziesz miał spokój umysłu, wiedząc, że twoje dzieci i zwierzęta są bezpieczne od intruzów. Dla jeszcze innych, może rzeczywiście być w stanie lepiej spać w nocy. Po tym wszystkim, sen jest istotną częścią ludzkiego ciała.

Bariera dźwiękoszczelna jest trochę na ciężkiej stronie. Jednak istnieje kilka sposobów, aby uzyskać pracę. Jedną z opcji jest użycie nietwardniejącego uszczelniacza akustycznego. Inną metodą jest użycie lepkiej powrotem paski pogodowe. Jeszcze inna opcja jest zainstalować akustyczne pikowane zasłony.

Jak w przypadku większości rzeczy, umieszczenie bariery akustycznej ogrodzenia nie jest tanim przedsięwzięciem. Trzeba będzie budżet na materiały i pracy, ale wynik będzie wart inwestycji. Ponadto, najlepsze bariery akustyczne ogrodzenia są wykonane z gęstych, ciężkich materiałów, takich jak stal, włókno szklane, lub betonu. Najlepsze z nich są wykonane tak, aby trwać przez kolejne pokolenia. Wreszcie, ważne jest, aby rozważyć, jak najlepiej zamknąć barierę. Najlepiej byłoby, gdybyś chciał uszczelnić obszar wokół bariery grubą warstwą silikonu lub pianki poliuretanowej. Dobrym pomysłem jest również rozważenie, jak bariera będzie używana i jak mieszkańcy pomieszczenia będą z nią współdziałać. Innymi słowy, będziesz chciał się upewnić, że jest ona tak dźwiękoszczelna, jak to tylko możliwe.

Dobra akustyczna bariera ogrodzeniowa nie tylko zablokuje hałas od hałasugo sąsiada, ale także zablokuje ciepło z gorącego biura. Najlepsze z nich używają wysokiej jakości materiałów izolacyjnych i dźwiękoszczelnych, aby zapewnić, że mieszkańcy Twojego biura są chłodne i wygodne. Jak w przypadku każdego projektu, możesz chcieć wezwać profesjonalistów, aby upewnić się, że twoje ściany są dźwiękoszczelne przed rozpoczęciem budowy. Na szczęście istnieje kilka firm, które specjalizują się w tego typu pracach.

Czy jest to alternatywa dla wygłuszenia?

Dodanie akustycznej bariery ogrodzeniowej do ścian może pomóc w zablokowaniu dźwięku przed wejściem do domu. Bariera jest zbudowana z ciężkiego, gęstego materiału, zwykle znajdującego się wewnątrz konstrukcji ścian. Materiały te są również szczelne i będą pochłaniać i absorbować dźwięk, zanim dotrze do Twojego domu. Jeśli szukasz bardziej opłacalnego rozwiązania, możesz pomalować swoje ściany nieinwazyjną warstwą farby, taką jak Coat of Silence. Alternatywnie możesz wypełnić pęknięcia w ścianie nietwardniejącym uszczelniaczem akustycznym. Dodanie większej masy do ściany może również pomóc w blokowaniu dźwięku.

Najlepszym sposobem zapobiegania przedostawaniu się dźwięku do domu jest zablokowanie jego drogi. Dźwięk podróżuje przez powietrze i zawsze będzie przechodził przez ścieżkę najmniejszego oporu. Możesz użyć gęstego, ciężkiego materiału, takiego jak cegły lub kamień, aby zablokować tę energię. Inną metodą jest dodanie warstwy sheetrock lub MDF, co sprawi, że ściany będą bardziej szczelne. Możesz również dodać Green Glue do drugiej warstwy 5/8” sheetrock. Zapobiegnie to przechodzeniu dźwięku przez drugą warstwę i zmniejszy przenoszenie dźwięku z jednej warstwy na drugą.

Jeśli obawiasz się dodania masy do ściany, możesz dodać warstwę bawełny, pianki lub innego materiału, który będzie absorbował dźwięk i pogłos w pomieszczeniu. Możesz również dodać do podłogi podkład na bazie gumy o grubości 3/8”, taki jak Acoustik, który zmiękczy energię kroków zanim wejdzie w strukturę. Następnie można przykryć podłogę wykończeniową. Można też zainstalować akustyczne kurtyny pikowane. Będą one pochłaniać dźwięk, ale nie będą go blokować.

Dodanie ogrodzenia akustycznego do ścian jest dobrym sposobem na zablokowanie dźwięku, ale nie jest to tanie ani łatwe rozwiązanie. Najlepszym sposobem na zablokowanie dźwięku jest zbudowanie szczelnej bariery pomiędzy źródłem dźwięku a słuchaczem.

Dane adresowe:

AKTE www.ogrodzeniaplastikowe.info – ogrodzenia dźwiękochłonne – Kontakt
ul. Morasko 17, 61-680 Poznań
Telefon: 61 665 06 06
kom: 784 377 784
opłata za połączenie wg taryfy operatora
e-mail: [email protected]