Ogrodzenia akustyczne to panele dźwiękochłonne


Ogrodzenia akustyczne Ogrodzenia akustyczne – redukcja hałasu

photo

Ekran dzwiekochlonny

Ogrodzenia akustyczne Od dziesięcioleci właściciele domów dostrzegają wartość instalacji dźwiękochłonnych paneli ogrodzeniowych, które mogą pomóc w zapobieganiu przedostawania się dźwięków z zewnątrz do domu i posesji. Dla wielu właścicieli domów, akustyczne ogrodzenia są używane do podziału dużych placów między ich patio i tylnym podwórku. Istnieją dwa podstawowe rodzaje ogrodzeń akustycznych dostępnych do użytku domowego; zewnętrzne ogrodzenia obwodowe i wewnętrzne pionowe ogrodzenia obwodowe tłumiące dźwięk. Te pierwsze są zaprojektowane tak, aby skutecznie blokować zewnętrzne źródła hałasu, podczas gdy te drugie są specjalnie zaprojektowane, aby zmniejszyć ilość hałasu, który dociera do wnętrza domu lub przestrzeni komercyjnej.

Ekrany akustyczne dotykalne

Jednym z najpopularniejszych zastosowań ogrodzeń akustycznych są ogrodzenia obwodowe i sytuacje związane z hałaśliwymi sąsiadami. Przeciętnie, ogrodzenia akustyczne osiągają 22-procentową redukcję (w zależności od źródła dźwięku i rodzaju dźwięku), co równa się ogromnemu zmniejszeniu hałasu o jedną czwartą. Inne obszary, w których te ogrodzenia są używane to: obszary poprawy domu, w pobliżu lotnisk, szpitali i baz wojskowych. Oprócz zmniejszenia hałasu ruchu, ten typ ogrodzenia pomaga również izolować ściany budynków i utrzymać zimne i gorące lata od wkradania się do domów i przestrzeni komercyjnych.  https://skalasc.pl/ogrodzenia-akustyczne-zywoploty-dzwiekochlonne-2/

Parawany hałasu do gmachu

Oprócz powszechnych zastosowań wewnętrznych, zewnętrzne ogrodzenia dźwiękoszczelne są również bardzo popularne do kontroli hałasu na podwórku. Akustyczne ogrodzenia akustyczne są stosowane w wielu różnych miejscach poza domem. Niektóre przykłady tych miejsc obejmują: podwórka, podjazdy, chodniki, garaże, warsztaty, doki dla łodzi, korty tenisowe, kempingi, szpitale i bazy wojskowe. W przeciwieństwie do tradycyjnych paneli ogrodzeniowych winylowych, te dźwiękoszczelne ogrodzenia są wykonane z ciężkiej stali i mają zero – prześwit stawów. Ze względu na ich solidną konstrukcję, są one zaprojektowane tak, aby zapobiec uszkodzeniu panelu przez duże przedmioty, takie jak instrumenty muzyczne, zabawki, duże ciężarówki, a nawet duże gałęzie drzew.

Ekrany dźwiękoszczelne

Jak wspomniano powyżej, ogrodzenia akustyczne są dostępne w wielu różnych typach. Istnieją odmiany perforowane, które mają duże kanały biegnące przez ich panele, podczas gdy inne są całkowicie dźwiękoszczelne. Dodatkowo, istnieją ogrodzenia, które posiadają różne rodzaje drewna, takie jak cedr lub sosna impregnowana ciśnieniowo. Rodzaj ogrodzenia wybrać będzie zależeć od miejsca, które starasz się chronić, jak również rodzaj środowiska, które chcesz stworzyć, takich jak na zewnątrz obszaru rodzinnego, plac zabaw na podwórku lub balkonu mieszkania.

Wybierając odpowiednie ogrodzenia dźwiękoszczelne dla swojego domu, ważne jest, aby rozważyć, jak planujesz je zainstalować. Istnieją ogrodzenia dostępne w zestawach, a większość z nich jest łatwa do zainstalowania. Jednak niektóre techniki instalacji, takie jak perforowanie lub cięcie szwów, mogą być trudne. Dlatego zawsze należy współpracować z profesjonalnym, dźwiękoszczelnym instalatorem ogrodzeń przed zainstalowaniem jakiegokolwiek nowego typu ogrodzenia, czy to drewnianego, czy dźwiękoszczelnego. Doświadczony instalator będzie w stanie doradzić Ci na temat różnych rodzajów materiałów i jak prawidłowo zainstalować każdy z nich.

Drewno jest najczęstszym materiałem używanym do ogrodzeń akustycznych, chociaż istnieją również inne opcje, takie jak beton i metal poddany obróbce ciśnieniowej. Dostępnych jest kilka różnych stylów, zarówno tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Perforowane typy są najłatwiejsze do zainstalowania i są dostępne w różnych rozmiarach, podczas gdy inne typy wymagają cięcia lub perforacji przez panele. Popularną opcją jest nonstop i panele hałasu, które są dźwiękoszczelne, ale również dodać jakość odbicia do otoczenia.

Parawan hałasu kopytkowe

Bariery dźwiękochłonne to kolejna popularna metoda redukcji hałasu, zwłaszcza w przypadku rezydencji położonych w obszarach miejskich lub hałaśliwych. Wielu właścicieli domów instaluje bariery przeciwhałasowe wzdłuż swoich dróg, aby zmniejszyć głośność hałasu pojazdów. Bariery przeciwhałasowe są dostępne w różnych stylach, w tym te, które pasują do okien samochodowych, jak również te, które pasują do górnej części pojazdów. Niektóre z tych wzorów barier mogą być regulowane, np. w celu zmniejszenia hałasu w określonych porach dnia lub tygodnia.

Ogrodzenia akustyczne mogą również pomóc w zmniejszeniu zanieczyszczenia hałasem z zewnątrz i zapobiec niepożądanej aktywności w pobliżu lub na obwodzie domu lub budynku. Ogólnie rzecz biorąc, im większa przestrzeń pomiędzy dwoma punktami, tym więcej barier dźwiękowych może wymagać instalacji. Najważniejszą rzeczą, jaką należy pamiętać o ogrodzeniach akustycznych, jest to, że działają one jedynie w celu zmniejszenia ilości szkodliwego hałasu i nie są lekarstwem na wszystkie dźwięki i działania. Ogrodzenia mogą być wykonane z materiałów od winylu po stal i są niezwykle trwałe. Dla wielu osób ogrodzenia akustyczne to skuteczny sposób na zmniejszenie zanieczyszczenia hałasem.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.