Ogrodzenia plastikowe a kompozytowe. Zalety i wady.

obrazek za zgodą https://ogrodzeniaplastikowe.pl/galeria-ogrodzen-everwood/

Ogrodzenia plastikowe a kompozytowe. Zalety i wady.

ogrodzenia plastikowe za https://ogrodzeniaplastikowe.pl/galeria-ogrodzen-everwood/

Przykład: ogrodzenia plastikowe

Ogrodzenia plastikowe są często znacznie tańsze niż ogrodzenia drewniane, ale nadal droższe niż ogrodzenia syntetyczne. Główną wadą plastiku jest to, że nie zapewnia naturalnej odporności na wilgoć, tak jak robi to naturalne drewno. Wraz ze zmianą temperatury drewno w ogrodzeniu będzie się rozszerzać i kurczyć, powodując z czasem wypaczanie niektórych elementów. Należą do nich prostoliniowość, podziałka i wysokość desek, a także to, czy deski zostały poddane działaniu uszczelniacza odpornego na warunki atmosferyczne.

Wraz z niedawnym wzrostem popularności ogrodzeniem winylowym, zainteresowanie instalowaniem kompozytów z tworzyw sztucznych zaczęło spadać. Przyczyny tego trendu są dwojakie. Po pierwsze, winyl jest dużo tańszy niż drewno, co sprawia, że jest lepszym wyborem dla wielu osób, które dopiero zaczynają odkrywać możliwości ogrodzonych terenów ogrodowych lub basenów.

Jednak drugim powodem wzrostu zainteresowania winylem jest to, że jest on znacznie bardziej przyjazny dla środowiska niż drewno z recyklingu. Zużywa około 90% mniej energii niż tradycyjne materiały kompozytowe, w tym tworzywa sztuczne. Oznacza to, że ilość gazów cieplarnianych w atmosferze zostanie zredukowana dzięki ogrodzeniu kompozytowemu. Jeśli dbasz o swój ślad węglowy, warto to rozważyć.

Wady i zalety ogrodzeń plastikowych, kompozytowych i winylowych.

Istnieje kilka wad zainstalowania ogrodzenia kompozytowego niż winylowego. Jednym z nich jest to, że będzie znacznie wyższy koszt niż winylowych. Dzieje się tak, ponieważ ogrodzenie winylowe są zazwyczaj gotowymi prefabrykatami z granulatu. To co pozwala właścicielowi zaoszczędzić sporo pieniędzy na kosztach instalacji. Kolejną zaletą ogrodzenia kompozytowego jest to, że zapewnia większą wytrzymałość niż winyl. Dzięki temu będą trudniejsze do sforsowania. Nawet jeśli uda im się przedostać, dodatkowa wytrzymałość materiału kompozytowego uniemożliwi im łatwe zdejmowanie ogrodzenia winylowego.

 ogrodzenia plastikowe https://ogrodzeniaplastikowe.pl/galeria-ogrodzen-everwood/

Ogrodzenia plastikowe. szybki montaż i atrakcyjny wygląd

Jednak największą wadą tego rodzaju ogrodzenia jest to, że wymaga on wielu zabiegów konserwacyjnych. Problem polega na tym, że elementy natury mogą znacznie wpłynąć na wytrzymałość materiału kompozytowego. Dlatego należy go regularnie konserwować, aby zachować jego integralność. Nie stanowi to problemu w przypadku ogrodzeń drewnianych, ponieważ drewno jest dość mocne i trwałe. Jedynym problemem związanym z materiałem kompozytowym jest to, że gnije i rozpada się po pewnym czasie.  Może to sprawić, że będzie wyglądał nieatrakcyjnie. Jednak dzięki kilku prostym technikom  konserwacji również ogrodzenia plastikowe  mogą wyglądać pięknie i nowocześnie przez długi czas.

Główną wadą ogrodzeń kompozytowych jest to, że nie można ich malować ani bejcować. Jest to również jeden z najdroższych rodzajów ogrodzeń. Sprawia, że jest niepraktyczny dla większości właścicieli domów. Jeśli szukasz ogrodzenia, które tanie w utrzymaniu, powinieneś rozważyć ogrodzenie winylowe. Nie wymaga one prawie żadnej konserwacji. Plastikowe ogrodzenie wykonane jest z tworzyw pochodzących z recyklingu. Wygląda bardzo podobnie do ogrodzenia winylowego, z tym że są znacznie mocniejsze i trwalsze. Jedną z jego głównych zalet w porównaniu z ogrodzeniem winylowym jest to, że nie koroduje ani nie gnije, więc jest praktycznie bezobsługowy.

Konserwacja ogrodzenia z plastiku, winylu i kompozytu.

Jak wspomniano wcześniej, główną wadą stosowania ogrodzeń kompozytowych jest to, że wymagają one wielu czynności konserwacyjnych. Po pierwsze, należy go myć pod ciśnieniem przynajmniej raz w roku. Dzięki temu drewno wygląda matowo, ale usuwa również wszelkie zabrudzenia i plamy na ogrodzeniu. Mycie ciśnieniowe zapewnia również, że ogrodzenie jest idealnie czyste, co jest ważne, jeśli chcesz pomalować ogrodzenie kompozytowe. Oprócz mycia ciśnieniowego może być również konieczne nałożenie bejcy pasującej do twojego domu. Bejce do drewna są dostępne w większości sklepów dla majsterkowiczów, a pasującą farbę można kupić w lokalnym sklepie z narzędziami.

Koszty, ceny i nakład pracy: kompozytowe, winylowe, plastikowe ogrodzenia.

Ostatnią wadą stosowania ogrodzenia kompozytowego, jest fakt, że jest ono dużo droższe niż inne rodzaje ogrodzeń. Trudniej jest ciąć i formować w inny wzór, co oznacza, że jeśli w przyszłości zechcesz zmienić wygląd ogrodzenia kompozytowego, będziesz musiał ściąć resztę starego drewna i zacząć od zera. Jeśli jednak masz naprawdę stary dom z cedrem, znalezienie elementów zastępczych do starego ogrodzenia winylowego lub kompozytowego może okazać się niemożliwe, ponieważ nie są one

już produkowane. Oznacza to, że twoje ogrodzenie po prostu siedzi i wygląda tak, jakby zostało zrobione dawno temu zamiast wczoraj.

 Obrazek ze strony https://ogrodzeniaplastikowe.pl/galeria-ogrodzen-everwood/

Słupki piaskowe z ogrodzeniem winylowym czy plastikowym.