Drukarki laserowe i atramentowe oraz wszystko co z nim związane.

drukarka średnioformatowa Obraz za https://akte.com.pl/serwis-hp/

Drukarki laserowe i atramentowe to nie wszystko.

drukarki laserowe połaczone ze skanerem z https://akte.com.pl/wp-content/uploads/2019/07/printer-790396_1920-1024x426.jpg za zgoda akte.com.pl

Drukarka wielofunkcyjna – biurowa. Zazwyczaj są to drukarka laserowa połączona ze skanerem.

Możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że na rynku dostępnych jest obecnie kilka rodzaii drukarek. Drukarki te obejmują drukarki laserowe, drukarki atramentowe i drukarki wielofunkcyjne. Ważne jest, aby wiedzieć, jakiego rodzaju drukarki potrzebujesz, zanim zdecydujesz, którą z nich kupić. Poniżej znajduje się kilka podstawowych funkcji, które należy wziąć pod uwagę przy zakupie drukarki.

Drukarka atramentowa, urządzenie o wielu zastosowaniach.

Drukarki atramentowe są bardzo popularne ze względu na pojemność atramentu. Drukarki atramentowe wykorzystują często wkłady, które są montowane do wewnętrz niej, a następnie je się uzupełniają przy użyciu zasobnika atramentu. Możesz kupić drukarki atramentowe, które wykorzystują wkłady atramentowe lub sam atrament do drukarek atramentowych. Pojemniki z tuszem mogą być dostępne razem z czarnym tuszem, blok z kolorowymi tuszemi lub każdy osobno. Niektóre posiadaja zewnętrzne zasobniki, do których można wlewać sam tusz.

Drukarka atramentowa jest przydatna nie tylko do drukowania tekstów, ale także do drukowania zdjęć i grafiki. Jeśli planujesz zakup tego rodzaju drukarki, to musisz sprawdzić, ile kolorów może ona wydrukować. Ta funkcja określa jakość obrazu lub obrazu, który zostanie wydrukowany. Wiele osób na ogół decyduje się na drukarki, które mogą drukować w czerni i bieli, ponieważ uważają je za wygodniejsze w użyciu.

pod typem rodzajem tej drukarki jest atramentówka typu jetink. Atramentowki służą do drukowania dokumentów i obrazów. Ten rodzaj drukarki działa przy użyciu wkładu z atramentem, którea następnie przechodzią przez dyszę, która rozprowadza ten atrament na papierze. Jeśli kupisz drukarkę atramentową, będziesz mieć również możliwość wymiany wkładów. Oznacza to, że nie musisz kupować nowego wkładu atramentowego do każdego drukowanego dokumentu.

Inne typy

 Przykład drukarki stałoatramentowej za wiki https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7b/Solid_ink_1.jpg

Drukarka stałoatramentowa

Inne typy drukarek obejmują stałoatramentowe i mozaikowa.  Stałoatramentowe również działają poprzez rozpylanie ciekłego atramentu na papier lub powierzchnię docelową.

Po wyschnięciu tuszu obraz jest drukowany bezpośrednio na materiale. Ten typ drukarki jest tańszy niż sie wyfdaje, a wydruki wyglądają znacznie lepiej.

Drukarka mozaikowa to w zasadzie drukarki, które wykorzystują serię punktów do drukowania zamiast jak  tradycyjnejnego sposobu. Jednak więcej dysz to większa szansa na zatkanie, czy awarie. Jednak

Drukarka laserowa. Szybkość, precyzyjnie i trwale .

Inną opcją jest drukarka laserowa, są również znane jako laserówki. Używają do druku światła lasera lub diod LED. promienie moga nanosić punky na element światłoczuły tm gdzie ma być dany toner (write-black), lub tam gdzie go niema być (write-white). Pierwszy typ ma większy kontrat i głębię czerni/koloru. Druga ma dokładniejszy druk do detali. Czesto monochromatyczne laserówki są wykorzystywane w firmach do druku faktur i innych dokumentów. Kolorowe mogą być wykorzystywane do druku ulotek i lub dokumentów z obrazem albo samego obrazu.

Podklasa takich drukarek jest typ foto. Wysokiej jakości wydruki służące do drukowania zdjęć lub obrazów. Zaletą jest to iż przed  wydrukowaniem zdjęć w czerni i bieli, czy kolorze, otrzymasz dokładnie to co na monitorz komputera, klikając podgląd wydruku. Jeśli chcesz drukować zdjęcia w kolorze, możesz użyć drukarki z kolorowym tonerem.

Na co zwrócić uwagę kupując drukarki laserowe i atramentowe.

Kolejnym ważnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę, jest szybkość wydruku. Ogólnie rzecz biorąc, im szybsza, tym lepsza jakość wydruków. Dlatego ważne jest, aby porównać szybkość drukowania z innymi jej opcjami. Z pewnością uzyskasz też lepszą opłacalność, jeśli wybierzesz szybką drukarkę, dopasowaną do twoich potrzeb.

Kolejną rzeczą, którą należy wziąć pod uwagę, jest jakość drukowania. Jakość jest bardzo ważna, ponieważ nie chcesz, aby gotowy produkt był rozmazany lub miał na nim smugi. W większości przypadków ludzie zazwyczaj drukują ważne dokumenty lub projekty. Dlatego ważne jest, aby wybrać drukarkę zapewniającą wysoką jakość zadań drukowania. Jakoś wydruku jaki oczekujemy od tego sprzętu może też nakłonić nas do zakupu na przykład monochromatycznego urządzenia wielofunkcyjnego. Szczególnie w biurze będzie ono spełniało role skanera, drukarki i ksero w jednym.  Natomiast punkty foto wybiorą drukarkę foto z 7 kolorami atramentu, lub drukarkę termosublimacyjną. Te są droższe w zakupie i eksploatacji, jednak dają o wiele większą jakość wydruku.

Ważnym czynnikiem, szczególnie dla firm i przedsiębiorstw jest ich serwis. Szczególnie kiedy mamy doczynienia z drukarką wielkoformatową czyli ploterem. Więcej o ploterach tym możesz przeczytać tutaj.

nie zapominaj nigdy o tym że po zakupie samej drukarki czy tonera albo tuszu musisz też pamiętać o odpowiednim serwisie i naprawie. Rozejrzyj się lokalnie za najlepszym serwisem do ploterów i drukarek.

Ale nie zapomnij o cenie wydruku i samej drukarki.

Nie zapomnij porównać cen, gdy chcesz kupić drukarkę. Cena jest zdecydowanie ważnym czynnikiem przy wyborze drukarki. Różne firmy oferują podobne jakości wydruku i funkcje ale mogą być znacznie tańsze niż znani producenci.  Decyzję należy jednak podejmować nie tylko w oparciu o cenę. Inne funkcje, które należy wziąć pod uwagę, obejmuje liczbę kolorowych wkładów, które ma drukarka, niezależnie od tego, czy trzeba kupić oprogramowanie do drukowania, czy nie, oraz szybkość drukarki. Zdecydowanie możesz znaleźć drukarkę w ramach swojego budżetu, więc upewnij się, że prawidłowo przeprowadzasz rozeznanie. Korzystaj z artykułów dostępnych w internecie, które często podają podział top 10 w zależności od zadań jakie ma ona spełniać i przedziały cenowe.

Podsumowując.

Możesz się zastanawiać, dlaczego obecnie dostępnych jest tak wiele typów drukarek. Cóż, odpowiedź brzmi: drukarki stały się bardziej elastyczne, dzięki czemu można ich używać do różnych celów. Na przykład drukarka atramentowa działa przy użyciu specjalnego rodzaju atramentu o wysokiej lepkości. Ten atrament służy do drukowania na papierze, a także zdjęć.

Jeśli uważasz, że nie masz wystarczającego doświadczenia lub wiedzy, jeśli chodzi o wybór drukarki, zastanów się nad zakupem używanej. Istnieje wiele używanych drukarek, które są nadal w dobrym stanie, a jeśli wiesz, gdzie szukać, możesz nawet znaleźć taką, która jest tania. Kupując drukarkę na wyprzedaży, lub po serwisowe, często można uzyskać znaczne rabaty. Ważne jest jednak, aby porównać ceny przed zakupem, ponieważ nie chcesz skończyć z drukarką, która nie robi tego co chcesz. Powinieneś także rozważyć zakup pod kątem, która ma wkład z długą gwarancją, jeśli to możliwe, ponieważ w ten sposób masz pewność, że będzie ona warta swoich pieniędzy i uzyskasz najlepszy stosunek jakości do ceny.

 

Powrót do strony głównej.